14 Ağustos 2016 Pazar

Minicik Tatilin Detayları -OlymposHerkese merhaba


Çok oldu görüşmeyeli ama geldim:)  Tatilciler umarım tatiliniz iyi geçiyordur çünkü ben tatilimin en güzel günlerini anlatmaya başlıyorum.
Salinas Tatil Köyü

Her yaz ailecek gidilen yazlıktan az da olsa kurtuldum ve arkadaşlarımla ufak miniminnacık bir tatil yaptık. Yazlığı sevmediğimden değil ama maalesef hiç arkadaşım yok ve ben yalnızlığı sevmem

Neyse rota Antalya –Olympos.

Haydi, tatile gidelim diyen 10 kişi hayal edin en hızlısından birkaç tur bakılır ve öğrenci cebi düşünüldüğünde uygun fiyatlı olanı bulunur. Tur bir firmaya ait değil sadece belli hotellerle anlaşıp oraya ulaşımınızı ve oradaki plan programınızı oluşturuyor. Bizim görüştüğümüz yetkili kişi Cihan Bey tatilinizin en iyi şekilde sonuçlanması için her imkânı sağlayan bir rehber. “Salinas tatil köyü” ile yaptığı anlaşma sonucu 2 otobüs gibi kalabalık bir topluluğu gerçekten iyi idare etti. Tatil köyü bungalovlardan oluşuyor. Dışarıdan baktığınızda gerçekten çok tatlı doğa ile iç içe olduğunuz bir yer. :)  Odaların küçük ve pek temiz olmadığını saymazsak büyük sorunlar yaşamadık. Güneş enerji sistemini kullandıkları için gece yarısından sonra sıcak su bulmanız biraz imkânsız bunu da unutmayın. Tatil afişinde açık büfe yazıyor olmasına rağmen de sabit menü çıkarıyorlar. Bu durumu tatil köyü yetkilisiyle konuştuğumuzda, tur yetkilisinin afiş kısmını abartıp reklam için açık büfe yazdırdığını söylediler ama bize pek inandırıcı gelmedi. Ama tatili tatil yapan ne kaldığınız oda ne de sıcak suyunuz.
Sabah horoz sesiyle uyanmanız da bunu kanıtlıyor

Odayı daha az kullanarak biz bu sorunu atlattık:)

Tur yetkilimiz Cihan Bey daha Antalya’ya gelmeden bize 4 gün boyunca yapabileceğimiz etkinliklerin olduğu programları paket haline getirip fiyatlandırma yapmış. 3 gece clup, tekne gezisi ve düdenin bulunduğu paket 110 liraydı. Cluplara giriş ücretinin de düşünecek olursanız bu fiyat gayet makul geliyor.

Olympos sahil
İlk gün ulaşımını tatil köyünün sağlamasıyla Olympos sahiline gittik. Önünüzde uçsuz bucaksız ve dibi gözüken cam gibi bir deniz, sağınızda gökyüzünün tavanına kadar uzanan dağlar. Bu manzarada yüzmek-benim gibi yüzmeyi sevmeyenler için bile-ekstra keyifli. Plaja ulaşmak için antik kentin içinden geçiyorsunuz ama maalesef iyi korunamadığı için tarih kokan yapı taşları görmeniz mümkün değil.

2.gün ve tatilin en iyi anı tekne gezisiydi. İki koyda duran teknede önce köpük partisi oldu sonrası da o kocaman tekneden atlamak. ÇOK KORKUNÇTU. Yükseklik korkum var ve denizi sevmem ama bütün arkadaşlarım hop diye atlayıverdi. Korkma İlknur ve cuppp..
Bir an gerçekten beynim çıkacak sandımJ Ama o kadar muazzamdı ki sanırım aynı korkuya yine olsa yine yaparım. Bazen bir şeylerin üstüne gitmek zevk verebiliyor. Bu arada tatil köyünde ki havuzu unutmayalım. Sabah denize gitmeden ve denizden geldikten hemen sonra koştur koştur o havuza girmek insanların bize biraz tuhaf bakmasına sebep oldu ama napalım 10 kişi olunca böyle oluyor. Tatil köyü 4 gün boyunca İstanbul ve Kocaeli den kalkan toplam 2 otobüs için kapatılmıştı. Yaş ortalaması 20-25 olsada bizi gerçekten gülümsetecek sımsıcak birkaç ailede vardı aramızda.Adresan sahil
3.gün de Adresan sahiline gittik ve orası gecenin sonunda çok sıcaaak diye bağırmamıza sebep olan yerdi. Kano-muz –bisiklet ne bulduysak hepsini yaptığımız için fazlaca yanmışısız ve hatırladığım akşamında klimanın önü için yer kapmaya çalışıyorduk. Günün en önemli detayı buyduJ Son günüde düden şelalesiyle tamamladıktan sonra maalesef ki o kısacık ama müthiş tatilimiz bitmişti. Her şey bir yana tatilden kalan anılar ceplerimden taşacak kadar çok.
Her biri ayrı bir mutluluk sebebi. Hayatımdan asla çıkmasını istemediğim, canım olanlarla yapılan tatil nasıl güzel olmaz ki. Tam 3 gece boyunca “SL” aynı odadaydı .Yan odamızda da başka 3 arkadaşımız kaldı ve odalar bungalov olduğu için tek bir kahkahamızda susun artık diye bir bağrış…

Son olarak bütün yol boyunca klimaları açıp bizi donduran otobüs şoförüne de selam olsun. Nerden bilebilirdik en arkanın daha soğuk olduğunu. Ama soğuk filan hiç fark etmedi ve dönüş yolunda da en arkayı kaptık. Çünkü üşüsek bile kimse birbirinden ayrılmak istemedi. Napalım olsundu.


Mutluluk ile kalın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme